Na čo je dobrý chat??

Goto down

Na čo je dobrý chat?? Empty Na čo je dobrý chat??

Odoslať  tothova gabriela za Pi apríl 10, 2009 11:00 pm

Chat (ľudovo aj čet alebo pokec) je vedenie rozhovoru v reálnom čase (často postupne s väčším počtom ľudí) pomocou internetu a počítača.

Pôvodne bol chat len textový, to znamená, že sa dali vymieňať len znaky. Postupne prešiel vývojom a dnes už možno pri chate komunikovať aj pomocou obrázkov, animácií, audio/video- konferencie a pod. V prípade hlasového chatu, ktorý sa podobá na telefónny hovor cez internet hovoríme o audiochate a v prípade, že sa účastníci pokecu vidia aj cez video, hovoríme tomu videochat (pozri GoogleTalk, Skype, ICQ ...)Hlavné druhy s technického hľadiska:))

1. IRC IRC je skratka z anglického Internet Relay Chat. V takom prípade musíte mať vlastný chatserver, alebo software, ktorý si môžete spustiť priamo na internete. Dá sa však aj downloadovať do vlastného počítača.

2. Webchat Webchat je vlastne pokec online na webe. Nemôžete si ho stiahnúť do počítača a funguje výlučne priamo na stránke poskytovateľa. Typickým príkladom je pokec.sk.

3. IM IM alebo aj Instant Messaging je poslednou formou pokecu. Hlavnou vlastnosťou IM pokecu je možnosť vybrať si presne s kým, chcete online pokecať. Podobne ako IRC je možné si IM stiahnúť a nainštalovať do počítača. Namiesto toho však, aby ste kecali vo verejenej chatovacej miestnosti, si môžete vybrať s kým chcete hovoriť. Medzi najpoužívanejšie IM patrí aj ICQ.

tothova gabriela

Počet príspevkov : 10
Registration date : 05.03.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.