Pavlovský školák
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry)

2 posters

Goto down

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry) Empty Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry)

Odoslať  Superboy741 Št január 15, 2009 3:57 pm

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry) 71083

Malý princ

"Tu sa Malý princ zjavil na Zemi, potom zmizol. Zahľaďte sa pozorne na túto krajinu, aby ste si boli istí, že ju spoznáte, keď budete jedného dňa cestovať v Afrike po púšti. A keď tadiaľ náhodou budete prechádzať, naliehavo vás prosím, neponáhľajte sa, čakajte chvíľu tesne pod hviezdou! Ak potom príde k vám dieťa, ak sa bude smiať, ak bude mať zlaté vlasy, ak nebude odpovedať, keď sa ho budete pýtať, ľahko uhádnete, kto to je. Buďte potom ku mne láskaví! Nenechávajte ma takého zarmúteneho: rýchlo mi napíšte, že sa vrátil..."
Smile
Antoine de Saint-Exupéry
Superboy741
Superboy741

Počet príspevkov : 8
Age : 29
Registration date : 15.01.2009

http://extreme-web.7x.cz

Návrat hore Goto down

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry) Empty Malý princ

Odoslať  Martina Horňáková So február 14, 2009 7:53 pm

Hmmmm, hlboká filozofia je Malý princ, celá knižka je naplnená zaujímavými myšlienkami, oplatí sa prečítať, jej čaro spočíva v tom, že zakaždým v nej nájdeme niečo nové. Juj, krásne myšlienky, ktoré neopustia vašu myseľ... Smile

Dospelí majú záľubu v čísliciach. Keď im rozprávate o nejakom novom priateľovi, nikdy sa nespýtajú na podstatné veci. Nikdy vám nepovedia: „Aký ma hlas?“ „Ako sa najradšej zabáva?“ „Zbiera motýle?“ Spýtajú sa vás: „Koľko má rokov?“ „Koľko má bratov?“ „Koľko váži?“ „Koľko zarobí jeho otec?“ A potom si myslia, že vedia, aký je. Ak dospelým poviete: „Videl som pekný dom z červených tehál, s muškátmi v oblokoch a s holubmi na streche...“ nevedia si ten dom predstaviť. Treba im povedať: „Videl som dom za stotisíc frankov.“

„Ľudia u vás pestujú päťtisíc ruží v jedinej záhrade... a nenachádzajú v nej to, čo hľadajú...“ povedal Malý princ.
„Ale oči sú slepé. Treba hľadať srdcom.“

Martina Horňáková
Martina Horňáková

Počet príspevkov : 2
Registration date : 07.01.2009

http://www.pavlovsky-skolak.webgarden.cz

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.